Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Kadra
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2009-09-11 07:47:19

[cytat]Wydaje mi się, że kadra działa "za darmo" mija się z prawdą, gdyż gdyby tak było to nie byłoby takich przepychanek co do pieniędzy.[/cytat]

Dobrze napisałeś. Wydaje Ci się. PTTK to organizacja minimalistów. Wielu gotowych jest podstawić nogę każdemu, kto pozbawi ich takiego "profitu" jak refundacja biletu na dojazd na zebraniem albo mozliwość uzyskania kolejnego tytułu przed nazwiskiem, chocby to nawet miał być tylko członek zarządu albo współpracownik komisji.

[cytat]Wydaje mi się, że niektórzy członkowie (kadra i nie tylko kadra) PTTK działają bezpłatnie (gratis) lub na zasadzie wolontariatu. [/cytat]

Robisz jakieś cudaczne rozróznienie między działaniem bezpłetnie a wolontariatem. Zgodnie z ustawą o działalności pozytku publicznego każdemu wolontariuszowi czyli po dawnemu działaczowi społecznemu nalezy się zwrot kosztów działalności i nawet ubezpieczenie na czas wykonywania przez niego pracy. Większość działaczy PTTK nigdy czegoś takiego nie miała i nawet nie oczekuje, że od kogoś to dostanie. A Ty wymądrzasz się, że jest jakieś drugie dno. Na pewno, jak w każdym środowisku jest jakaś mała grupka, która nie pracuje społecznie, a tylko wozi się na grzbiecie innych i przy okazji robi jakieś lewe interesy, ale robienie z tego reguły, to gruba przesada.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?