Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Spis wycieczek punktowanych
Autor: GEORGE 6
Data: 2009-09-08 16:21:39

Najlepiej skorzystaj z aktualnie obowiązującego Regulaminu GOT PTTK wydanego w 2007 roku. Jest on dostępny w wielu jednostkach PTTK a napewno w Biurze Turystyki Aktywnej w Krakowie - budynek COTG,ul Jagiellońska 6. Widzialem tę wersję też w niektórych schroniskach PTTK. wg wspomnianego regulaminu piszesz:
T.02 Odcinek Grzes -Rakoń 5/3
Odcinek Pol.Chochołowska Wyżnia - Rakoń : tu niestety należy policzyć samemu albo skorzystać z regulaminu ....starego i to jest -jak podałeś -9/2
Niestety, mimo pewnych zalet nowy (graficzny) regulamin nie uwzglęnia wielu tras jakie podawał regulamin w wersji "pisanej".
Co znaczy 5/3 Znaczy to tyle co: do góry 3 km -długość trasy + 200 sumy podejść tj. ok. 200 metrow różnicy wysokości. Pomocne mogą być w obliczeniach dobre przewodniki. Np. bardzo przydatne są do takich obliczeń przewodniki Józefa Nyki (Tatry PL i Tatry SK, Pieniny) Z innymi bywa róznie. Najlepsze moim zdaniem są przewodniki wydawane przez KRAJ, mają zwykle podaną długość trasy i wysokość poszczególnych punktów,tak że można dzięki temu ominąć własne liczenie. No i teoretycznie (!) powinien pomóc w takich obliczeniach Przodownik Tur.Górskiej.
Pasma zagraniczne podaje strona COTG PTTK (Tatry Słowackie niestety jeszcze w starej,częściowo nieaktualnej punktacji ale lada moment ma być już nowa, dostosowana do aktualnej sieci szlaków)

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?