Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Warszawskie Muzeum Kolei
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2009-08-10 22:43:16

W Polsce jest kilka muzeów poświęconych kolejnictwu, nie tylko w Skierniewicach.
Duże muzeum jest w Chabówce, mniejsze w Kościerzynie. Dużo parowozów ma lokomotywownia w Wolsztynie. Jest też społeczne muzeum w Pyskowicach. Zapewne nie wymieniłem wszystkich. W przypadku likwidacji muzeum w Warszawie może być kłopot z własnością eksponatów i ich przejęciem przez kogoś innego.
Zaletą warszawskiego muzeum jest różnorodność eksponatów i co najmniej kilka unikatowych eksponatów. Trudno by było to przenieść lub rozparcelować po innych muzeach.
To nie pierwszy przypadek tego typu. Podobną przeprowadzkę przeżyło muzeum maszyn drogowych, które niegdyś było prowadzone społecznie przy przedsiębiorstwie robót drogowych w Zawierciu - Borowym Polu, a po jego likwidacji eksponaty wylądowały przy innej firmie w Szczucinie, a teraz są oficjalnym muzeum Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Może PKP się obudzą i znajdą jakąs sensowną lokalizację w przypadku konieczności przeprowadzki. Nieużywanych stacji kolejowych w Polsce nie brakuje, zwłaszcza na Śląsku.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?