Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: KOT - kilka pytań :)
Autor: Ethan
Data: 2009-07-29 00:10:37

Jestem świeżym nabywcą książeczki do zdobywania odznak KOT, bardzo mi się da zabawa podoba i motywuje mnie do regularnego wsiadania na rower - stukneła 18stka i czas zmienić choć trochę tryb zycia z osiadłego na bardziej aktywny :) Na razie zrobiłem z dwoma kolegami trzy jednodniowe długie, nieco ponad 100km trasy w Poznaniu i w okolicach; ale mam pytania:

1) Potwierdzanie trasy. Książeczkę zdobyłem przed trzecią wyprawą do Puszczy Zielonki i już zaczęliśmy zdobywać pieczątki, ale łatwo nie było - albo jechaliśmy przez wsie gdzie pieczątki były raczej nie do zdobycia albo było już dość późno; dlatego robiliśmy dużo zdjęć - i mam taki pomysł, żeby je wydrukować na jednej kartce i doczepić do książeczki przy wypisaniu trasy - czy to dobry pomysł?

2) Punktacja. Średnio rozumiem zasady zdobywania punktów.

"A Punktacja podstawowa:

1. za każdy dzień jazdy rowerem podczas wędrówek jednodniowych – 10 pkt.
2. za każdy dzień wędrówek wielodniowych (minimum 1,5 dnia) – 15 pkt.

B Punktacja dodatkowa:

1. za udział w centralnej imprezie turystyki kolarskiej (ogólnopolski zlot p.t.kol. oraz centralny zlot turystów kolarzy) – premia – 30 pkt. "

- to jest jasne, ale:

"za zwiedzanie miast, miejscowości, zabytków i pomników przyrody, po złożeniu zespołowi weryfikacyjnemu ustnego lub pisemnego opisu zwiedzanych obiektów od 5 do 20% punktów przyznanych zgodnie z przepisami § 8 pkt 1 lit. Aa i Ab. Wysokość premii obliczana jest od limitu punktów na dany stopień odznaki, nie zaś od faktycznie zgromadzonych punktów i uzależniona jest od wartości krajoznawczej opisu."

Dobrze rozumiem, że przy weryfikacji książeczki zostaniemy spytani o te miejsca gdzie byliśmy i w zależności od naszego opisu dostaniemy od 5% do 20% punktów które można dostać za dzienny przejazd, czyli 10 albo 15pkt? Czy takie atrakcje turystyczne należy, oprócz miejscowości, wpisywać do książeczki? Czy liczą się np. kościoły, rezerwaty, i czy zdjęcie właśnie może poświadczyć o tym, że tam byliśmy?

Z góry bardzo dziekuje za odpowiedź :)

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?