Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Pogranicze Mazowsza i Podlasia
Autor: Amotolek
Data: 2009-07-23 22:55:43

[cytat]
Na pograniczu Mazowsza i Podlasia

Nad rzeką Liwiec, cenionym kajakowym szlakiem wodnym, leży prastary Liw, który ukrył się dziś nieco w cieniu powiatowego Węgrowa, znanego z zespołu zabytków. Liw, jedna z rezydencji Książąt mazowieckich, był ongiś znaczącym miastem, a jego reliktowy układ urbanistyczny, mimo wiejskiej zabudowy, jest nadal czytelny.

Główną atrakcją Liwu są fragmenty zamku Książąt Mazowieckich. W zamkowej baszcie (punkt widokowy!) oraz przylegającej kancelarii starościńskiej mieści się oryginalne Muzeum Zbrojownia, w którym eksponowane są okazy dawnej broni, także p[chodzące z odległych krajów. Muzeum przez cały rok organizuje liczne imprezy. Warto także odwiedzić tutejszy neogotycki kościół, w którym proboszczem był Jan Paweł Woronicz, późniejszy prymas Polski. Cenne zabytki Liwu, Węgrowa, Starej Wsi (pałac), Paplina (dwór), a jednocześnie dobra baza hotelowa w Węgrowie i Łochowie oraz kwatery agroturystyczne – to główne atuty tych malowniczych okolic.

Jan Paweł Piotrowski
Informacje: www.liw-zamek.pl

Komentarz:

Panie Janie kochany ! Mógłby Pan jednak wspomnieć, że pałac w Starej Wsi nie jest niestety udostępniony do zwiedzania. Przejeżdżający tamtędy mogą co najwyżej obejrzeć go przez bramę. [/cytat]

Wg: http://ttg.com.pl/index.php?mode=2&art=8317

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?