Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Czy o PTTK można pozytywnie?
Autor: z.klose
Data: 2009-07-10 13:40:36

W roku 2008 składki w PTTK opłaciło ponad 70 tysięcy członków. W Towarzystwie działało 33 700 członków kadry programowej, którzy wraz z tysiącami działaczy zarządów Komisji, Kół i Klubów oraz Oddziałów PTTK w tymże roku zorganizowali 22 413 imprez turystycznych, w których wzięło udział ogółem 626 147 uczestników. Tylko w tym jednym roku, a tych lat PTTK ma już 60.
Ile milionów zadowolonych ludzi wróciło z pleneru w ciągu tych sześćdziesięciu lat?
A ilu uczestników mogło być zawiedzionych, z powodu niespełnionych przez organizatorów oczekiwań? Ilu uczestników zapisując się na wycieczkę pttkowską za niewielkie pieniądze, oczekuje usług na miarę biura podróży? (cena z Caritasu - wymagania z Orbisu.) Może kilka, może kilkanaście tysięcy za ten okres działalności PTTK w Polsce się znajdzie. Czy w takim razie możemy powiedzieć, że PTTK jest złym Stowarzyszeniem? Czy zapoznanie się z treścią postów tego forum możemy powiedzieć jest to organizacja przestępcza? Czy w takim razie ja jestem członkiem stowarzyszenia działającego niezgodnie z prawem?
Jak to jest, że te tysiące członków i miliony zadowolonych z pttkowskich imprez Polaków nie zrzeszonych w PTTK, siedzi cicho i pozwala kilkunastu pieniaczom, którzy w imię „porządku i sprawiedliwości” - uprzejmie donoszą (?) i publicznie ferują wyroki rozsiewając plotki i pomówienia. Kiedy pomówiony domaga się ukrócenia tego rodzaju działań dochodząc swoich praw obrony dobrego imienia, czują się pokrzywdzeni, żalą się na konsekwencje swojego plecenia i pełni oburzenia odgrażają się.
Czy w PTTK nie ma nikogo kto takim wyrażaniem się o Towarzystwie poczuł by się obrażony? Przecież dotychczas na tym forum nikt, w żadnym temacie, nie stanął w obronie PTTK, Zarządu Głównego czy działaczy, których „równano tu z ziemią”.
Jak to jest czy tylko niezadowolona mniejszość ma patent na rację? Tu zabierają głos jedynie ci, którzy godzą w dobre imię tego Towarzystwa oraz jego członków, którzy swój wolny czas, nie czerpiąc z tego korzyści, poświęcają dla innych ludzi organizując rajdy, zloty, złazy czy inne imprezy turystyczne. Czy mają prawo tak się wyrażać? Moim zdaniem nie i nadszedł czas, by tutaj zabrali głos ci członkowie PTTK, którym bliskie są turystyczne idee i działania proponowane przez Towarzystwo. Malkontenci niech raczej założą sobie lepszą organizację na miarę swoich niespełnionych ambicji.
pozdrawiam z.klose

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?