Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Jest projekt ustawy o usługach
Autor: Dudi
Data: 2009-04-06 14:42:31

[cytat]Urzędnik/funkcjonariusz ma zawsze rację[/cytat]

tym bardziej jak Społecznie Oprowadzający Matoł da sobie wcisnąć mandat
i nie rozumie różnicy pomiędzy "skontrolować" a "nałożyć grzywę w drodze mandatu karnego"

bo kto ma ten mandat nałożyć?:

- [b]Strażnik miejski?[/b] nie może - patrz Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 17 listopada 2003 r. w sprawie wykroczeń, za które strażnicy straży gminnych są uprawnieni do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego (Dz.U. 2003 nr 208 poz. 2026)

- [b]funkcjonariusz Policji Państwowej?[/b] nie może - patrz Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 11 października 2002 r. w sprawie wykroczeń, za które policjanci są uprawnieni do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego, oraz wysokości mandatów karnych nakładanych przez policjantów za poszczególne rodzaje wykroczeń. (Dz.U. 2002 nr 174 poz. 1430)

- [b]funkcjonariusz Straży Granicznej?[/b] nie może - patrz Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 grudnia 2007 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wykroczeń, za które funkcjonariusze Straży Granicznej są uprawnieni do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego (Dz.U. 2007 nr 250 poz. 1882)

- [b]funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei?[/b] nie może - patrz Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 marca 2003 r. w sprawie określenia wykroczeń, za które funkcjonariusze straży ochrony kolei są uprawnieni do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego, oraz zasad i sposobu wydawania upoważnień (Dz.U. 2003 nr 62 poz. 564)

A może Strażak?, urzędnik Urzędu Marszałkowskiego?, Ciocia Fryda? Wujek Leoś?

Ciekawe jest w takim razie skąd te opowieści o strażnikach miejskich wlepiających mandaty? Czyżby główni pieniacze w tej sprawie nie mieli zielonego pojęcia o kompetencjach służb? A może to funkcjonariusze nagminnie łamią prawo wystawiając mandaty dzikim przewodnikom? A może po prostu tych mandatów nigdy nie było...

pzdr

Dudi

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?