Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Sprzęt turystyczny
Autor: sefer
Data: 2009-03-20 12:05:03

Moi drodzy tak się składa, że zajmuje się poradnictwem w sprawach sprzętu turystycznego- powiem Wam tak- jeśli inwestujecie w Kije to bym już rzucił trochę więcej pieniędzy(sto złotych więcej) i kupiłbym Kohla(dużą zaleta jest ich wytrzymałość i to ,że nie są produkowane w Chinach tylko w Tyrolu), albo Leki.
Dodatkową rzeczą jest to, że praktycznie każdy ich element- łącznie z kołkami rozporowymi da się kupić osobno. U innych taki uszkodzony kij nadaje się często do wyrzucenia lub dość drogiej naprawy(z tego co wiem jest jedna firma w Zakopanem).
Inne ciekawe konstrukcje to kije firmy Black Diamond, albo Dynafit z mimośrodową blokadą, ale są wyraźnie droższe.
Co do samej konstrukcji- Kije do nordic walkingu nieco się różnią od trekkingowych- te pierwsze posiadają gładką rączkę jak w kijach do biegówek, skarlałe talerzyki(zdarza się, że nie wymienne),często są dwuczęściowe i wyraźnie delikatniejszej konstrukcji.
Kije trekkingowe zaś mają rączki zbliżone do kijów zjazdowych, czasami są one dodatkowo wygięte dla lepszego chwytu, mają wymienne talerzyki- zima-lato-czasami jeszcze z możliwością zamontowania talerzyków na puch. Ważna jest końcówka , która powinna być wykonana z widii- czyli węglików spiekanych, ich twardość jest zbliżona do diamentu, więc służą długo. Co do nakładek. Błędem jest stosowanie nakładek gumowych na skale! Po to jest twardy grot, by dawał oparcie nawet na mokrej skale, guma takiej pewności nie daje. Jeśli kupujecie kije patrzcie też na rodzaj stopu aluminium - najlepsze to stop 7075 , dużo gorsze właściwości ma 6065- często jest to napisane na kijach.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?