Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Znowu remont
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2009-03-16 23:32:09

Szanowni Forumowicze!!!

Dzisiaj na Forum pojawiła się kolejna porcja zmian. Tym razem są one widoczne dla przeciętnego "czytacza".

Od dawna postulowaliście, aby wątki na stronie głównej posegregować po dacie ostatniego posta, a nie po dacie założenia. Sprawa była z pozoru prosta - trzeba było przebudować zapytanie do bazy danych na trochę bardziej skomplikowane. Diabeł jednak tkwi w szczegółach i to "trochę bardziej skomplikowane" zapytanie kładło wydajność Forum, w efekcie czego strona główna ładowała się o co najmniej kilka sekund za długo. Tkwiliśmy więc w starym systemie, gdzie najwyższy wątek oznaczał wątek najpóźniej założony.

Przez całą niedzielę oraz dzisiejszy wieczór siedziałem nad całkowitą przebudową struktury bazodanowej Forum i biblioteki funkcji je obsługujących. I oto jest efekt. Kliknijcie na stronę główną Forum (i przy okazji odświeżcie stronę wciskając CTRL+R, aby załadował się Wam do cache-a nowy arkusz stylów):
http://forum-pttk.pl/

Zmiany:

1) Troszeczkę upodobniłem ją do phpBB, które kilkoro z Was bardzo lubi. Obiecuję jednak, że dalej w tym kierunku już nie pójdę... :-)

2) Klikając w temat wątku przechodzimy do listy wszystkich wiadomości w wątku. Aby przejść (jak uprzednio) do pierwszej wiadomości należy kliknąć w tytuł pierwszej wiadomości. Aby przejść do ostatniej - klikamy w tytuł ostatniej.

3) Segregacja jest po dacie ostatniej wiadomości.

4) Stopka każdej tematyki pozostała bez zmian.

Popatrzcie na czas ładowania tej strony. Ograniczeniem jest wyłącznie Wasze łącze. :-)

Analogicznie zmieniły się podstrony wszystkich tematyk (działów) Forum. Dla przykładu:
http://forum-pttk.pl/index.php?co=pelna&h=3

Tutaj też ogranicza Was wyłącznie prędkość łącza. :-)

Jako znany samochwała, dodam jeszcze, że taką tabelkę z wątkami generuje obecnie zaledwie jedna funkcja, co powoduje, że kod strony głównej ma jedynie 9 linijek, a podstrony z pełną listą wątków w wybranej tematyce - zaledwie 4. :-)

Pozdrawiam i życzę dobrej nocy,
Łukasz Aranowski

PS. Nadal podtrzymuję swoją prośbę o zgłaszanie do mnie wszelkich błędów i komunikatów, które wyskoczą Wam w czasie włóczęgi po Forum.
Ł.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?