Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Niedostrzegane detale
Autor: Monika Pszczółkowska
Data: 2009-02-20 11:36:45

Tak Antoni

trzeba mówić o Insurekcji Kościuszkowskiej, kampanii Napoleońskiej, Postaniu Listopadowym i Styczniowym, latach I wojny i II wojny, Kampanii Wrześniowej, Akcji Burza, ZWZ-AK. To tylko niektóre ważne wydarzenia dotyczące również kresów.

To dzięki Energopolowi polskie wycieczki mogą zobaczyć Cmentarz Orląt. Ale zniszczoną kolumnadę, prowadzącą na teren cmentarza już nie zdobią dwa lwy. Miały na piersiach tarcze: jeden miał napis Zawsze Wierny, drugi miał napis Tobie Polsko. Władze sowieckie zabrały je stamtąd. Jeden stoi przy drodze wylotowej do Winnik, a drugi gdzieś w mieście. Napisy na tarczach usunięte.

Był jeszcze ktoś, który historię kresów popularyzował. Tym ktosiem był ŚP. redaktor tv Stanisław Auguścik. Jego reportaże nosiły tytuł Podróże Na Kresy i były pokazywane w TVP w latach 80-tych i 90-tych. Te reportaże były świetną nauką historii Polski, spotkania ze społecznością polską tam mieszkającą uzmysłowiły oglądającym z jakimi reperkusjami oni zmagali się na co dzień. Również w tych reportażach bohaterem był Energopol.
Ale podejrzewam, że nasze koleżanki przewodniczki, a szczególne jedna, która przyznała się do swojego wieku tu na forum, były wtedy w takim wieku, że takie reportaże ich nie interesowały. Dlatego jedna [cytat]nazywa Stanisławów - IwanoFrankowskiem[/cytat], [cytat]a inni jeszcze gorzej w odniesieniu do innych miejscowości[/cytat].

cdn.

Pozdrawiam
Monika

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?