Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Niedostrzegane detale
Autor: Amotolek
Data: 2009-02-20 09:03:54

W TTG ukazał sie bardzo ciekawy artykuł pt: "Sterotypy precz".
Oto fragment:

[cytat]...... stereotypowymi bywają także nasze zachowania turystyczne. Na hasło „lato” pojawia się bowiem odzew „morze” lub „jeziora”, na hasło „morze” odzew „plaża”, na hasło „jeziora” – odzew – „kajaki”. Wyjazdy do miast wielu osobom kojarzą się tylko z wizytami „przy okazji” pobytu w leśnej czy też jeziornej okolicy, a same pobyty w miastach – tylko ze zwiedzaniem i to najważniejszych zabytków.

Doświadczenia wielu krajów (w tym też i Polski) wskazują, że walka ze stereotypami, także na „odcinku turystycznym” może być walką skuteczną. Można bowiem udać się na Warmię i Mazury – nawet wówczas, gdy mamy wodowstręt i korzystać z bogatej oferty turystyki pieszej, jeździeckiej, rowerowej i wreszcie krajoznawczej. Można przyjeżdżać do Sopotu zimą na… narty, a przyjazdu do Poznania nie ograniczać do (jakże pożytecznej) wizyty na targach i kibicowania bodącym się koziołkom [/cytat]

Całosć w:http://ttg.com.pl/index.php?mode=2&art=7459

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?