Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Niedostrzegane detale
Autor: Amotolek
Data: 2009-02-20 01:56:14

[cytat] Skutecznie z niej wyparto to, co było wspólne i co teraz mogłoby łączyć Polaków i Litwinów, Rusinów, Ukraińców, Czechów, Niemcówich a wyolbrzymiano to co nas dzieli. [/cytat]

Tak jak obecnie wyolbrzymia się przez niepotrzebne protesty strony polskiej, problem wypędzonych Niemców z terenów obecnie należących do nas, a przecież to nie Polacy ich wypędzili, a sowieci w zwycięzkim swoim marszu na zachód, który miał ich docelowo zatrzymac dopiero na koncu Portugalii, bo takie mieli plany!

Jedna trzecia ludnosci polskiej tak samo w wyniku ustaleń jałtańskich i nastepnych została przemieszczona i unika sie jak ognia stwirdzenia, że również była wypędzana w formie repatryjacji, albo została na miejscu w ziemi przodków i była sowietyzowana. O tym, że jako pastwo zwycięzkiej koalicji - Polska utraciła 1/7 swojego terytorium - to nawet nie wspomnę.

Ale taka była polityka sowietów i trzeba przyznać, że dość skutecznie skłócono dawniej ze soba współżyjące narody i dlatego o Polskości na kresach się głęboko milczy, co nawet widac po miałkiej dyskusji nawet na tym forum w temacie Polskich Kresów - niestety:-(.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?