Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Koło/Klub turystyki rowerowej
Autor: Krzychu S.
Data: 2008-10-22 20:31:05

Drogi Kolego!
Mam doświadczenie w zakładaniu SKKT, więc chętnie się nim z Tobą podzielę.
Wystarczy zebrać minimum 10, ale najlepiej 20 uczniów. Należy sporządzić listę obecności, którą muszą wszyscy podpisać (czytelnie) z uwzględnieniem PESEL. Ty również się podpisz. Niech ktoś (ale chyba to spadnie na Ciebie) sporządzi protokół z zebrania założycielskiego Szkolnego Koła Krajoznawczo- Turystycznego.
Należy wybrać władze, pamiętając o tym, że są symboliczne. Sprawy finansowe pozostają w rękach nauczyciela-opiekuna SKKT. Przypominam, że opiekun SKKT jest uprawniony do ulgowej składki PTTK. Gdy liczba uczniów przekroczy 21 osób, składka ulgowa przysługuje drugiemu nauczycielowi. Przygotuj sobie zawczasu deklaracje członkowskie PTTK (pobierz ze swojego Oddziału) i rozdaj je zebranym uczniom. Muszą dołączyć 2 fotografie i wpisowe w wysokości 4zł + składkę. Jeśli założysz SKKT w tym roku to uczniowie mają prawo do ½ składki tj. 8zł, ponieważ składka ma ważność do 31 marca 2009 roku.
Protokół z zebrania założycielskiego oraz deklaracją z pieniążkami przekaż do swojego Oddziału. Na najbliższym posiedzeniu, Zarząd Oddziału powinien podjąć uchwałę o powołaniu SKKT. I to by było na tyle.
Przypominam, że klub/koło PTTK nie może mieć osobowości prawnej. Ma ją tylko Oddział, do którego należy klub/koło.
Nadmiar papierkowej roboty Tobie nie grozi. Raz w roku musisz zebrać składki. Raz w roku musisz przygotować kalendarz imprez na przyszły rok. Wreszcie raz w roku musisz sporządzić sprawozdanie TK-K z działalności klubu, które dostarczysz do Oddziału.
Jeśli będziesz miał pytania to pisz „na priva” do mnie lub do Dziadka z Wrocławia (jest na Forum)

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?