Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Nowelizacja Ustawy o usługach turystycznych
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2008-09-27 17:00:55

Czołem!

[cytat]Zle rozumiesz - nie tylko przewodnictwo tatrzanskie ale wszedzie tam gdzie jest duze zagrozenie (zdrowia i zycia) wskutek blednej uslugi uwazam, ze powinny byc mechanizmy (poza wolnym rynkiem) uslugodawcow sprawdzajace ![/cytat]

1) Kiedy utworzysz taką furtkę - zaraz doczepi się do tej reguły dowolny zawód. Bowiem nawet od operatora koparki zależy życie pracujących w pobliżu kolegów... Soc-prawo opiekuńcze jest jak rak. Zostawisz choć troszeczkę i rozpocznie ponowny rozrost zagarniając coraz to nową, zdrową tkankę.

2) Nie lepiej zamiast sprawdzania czy profilaktyki zrobić drakońskie konsekwencje dla oszustów i osób, które zrobiły innym krzywdę? Kary całkiem dobrze odstraszają.

3) Skoro ktoś uprze się leczyć u znachora, a ten ostatni nie udaje lekarza, tylko z góry mówi, że jest znachorem - czemu chcesz tego zabronić? Wszak to niezawisła decyzja dorosłej osoby. A jeśli ja się uprę aby po Tatrach wodził mnie kumpel-marynarz, a nie zasłużony członek CPT - dlaczego mam usłyszeć Twoje "nie"? A, że ryzykuje życiem? Wsiadając za kółko i jadąc "Zakopianką" ryzykuję znacznie bardziej. :-)

[cytat](...) ale pewnie do kola bym Cie nie przyjal (?)[/cytat]

Nawet bym nie próbował kandydować. Cierpię na ogromny lęk wysokości i część szlaków w Tatrach jest dla mnie po prostu niedostępna. Nigdy zatem nie będę przewodnikiem po Tatrach. Trzeba z pokorą przyjąć granicę własnych możliwości.

Inna sprawa, że ze względu na specyficzny klimat w otaczających Tatry miejscowościach nigdy jakoś nie mogłem polubić tych gór...

Pozdrawiam,
Łukasz

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?