Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: nowa odznaka
Autor: Lech Rybienik
Data: 2008-08-28 21:52:22

Artur dobrze radzi, ja wtrącę jeszcze swoje 3 grosze.

Teraz z wydaniem nowej odznaki to jest trochę jak z biznes-planem, musisz określić horyzont czasowy, oraz przewidzieć (mniej-więcej) zainteresowanie.
Wtedy wyjdzie Ci ile kasy potrzebujesz na odznakę...
(Zapytanie ofertowe do firmy grawerskiej, pieczątki, koszty reklamy)

Potem patrzysz ile masz kasy w Oddziale czy innej jednostce, i na jaki okres czasu możesz utopić.
Wtedy decydujesz czy dołożyć z własnych czy nie.
Kolejna sprawa to sprzedaż samych blaszek - czy Oddział prowadzi działalność gospodarczą czy działalność pożytku publicznego - w pierwszym przypadku można zarabiać na blaszkach, ale jak się przegnie z ceną to mało zejdzie, a w drugim trzeba sprzedawać po kosztach.

Kolejna sprawa -
Trzeba mieć kogoś, kto będzie ogarniał cały projekt - tzn
wysyłał, weryfikował, prowadził buchalterię...według mnie najtrudniejsza sprawa w całym projekcie, bo jak to ogniwo zawali, to choćby pozostałe były najlepsze, to mogą się pojawić kłopoty, słowem - musi to być toś bardzo sensowny.

Sprawy grafiki, projektu, regulaminu i reklamy nie poruszam, bo to Twój pomysł, więc zakładam, że wiesz co i jak. W skrajnych przypadkach dolicz jeszcze honorarium dla grafika.

To co piszę to doświadczenie - uczestniczyłem w wydaniu dwóch odznak od strony organizacyjno-finansowej, więc gdybyś miał jakieś pytania albo potrzebował porady, chętnie służę pomocą.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?