Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Powódź na Ukrainie
Autor: Amotolek
Data: 2008-07-31 18:20:29

Z całego tego bełkotu, poza słusznym zapisem po literach PS (w zakresie merytorycznym) - wyłowiłem fajny zwrot więc piszę teraz niezwłocznie ,w zasadzie do Lecha:

- "a moze zamiast pilotów, organizatorów turystyki, przewodników, przodowników, kierowników wycieczki, i instruktorów - przyjac nobilitujace okreslenie dla kadry programowej [b] dorpatczyk [/b].

Co z tego że jest pochodzienia, jakby niemieckiego? Szlachetniej brzmi niż jakiś "wizerunkowy", jak wcześniej - tu na forum - proponowałem;-).

[cytat]W XIX wieku określenie "dorpatczyk" nie tylko oznaczało absolwenta tamtejszego uniwersytetu, ale przede wszystkim człowieka o wysokich kwalifikacjach zawodowych, wszechstronnie wykształconego i o wysokiej kulturze osobistej. [/cytat]

No z tym ostatnim to niektórym (w PTTK !) mogłoby być trochę przyciasno, choć kultura osobista to jest piękna rzecz i napewno warto ją mieć. :-) :-):-).

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?