Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Schroniska PTTK u dzierżawców
Autor: gutowski
Data: 2008-07-27 15:27:28

Myślę, że nie jest to takie do końca proste, skoro PTT mimo wszystko odłączyło się i chce kontynuować swoje dawne tradycje, to obecnie pogodzenie nie jest tak do końca możliwe. Lepiej chyba by było gdyby został ustalony jakiś poziom schronisk, gdyby PTTK opiekując się danymi obiekatmi kontrolowało poziom ich prowadzenia, oraz w przypadkach gdy ich najemcy "szkodzą" opinii danego schroniska poprostu rozpisać nowy przetarg.
To wszystko raczej zależy od polityki organizacji no i oczywście od pieniędzy, ale pamiętajmy, że polepszenie opinii danego obiektu napędza klientów, a ci przychodzą z pieniędzmi i kółeczko się zamyka.

Ale faktycznie z przykrością muszę stwierdzić, że niektóre schroniska prywatne są prowadzone znacznie lepiej niż schroniska PTTK. Żeby nie być gołosłownym polecam przejście do schroniska Cyrla i oddalonego o ok. 2,5h szlakiem schroniska na Hali Łabowskiej. Różnica jest diametralna. NIe tylko cenowo (Cyrla pokój 2os. 16,5 zł. !!!, a Hala 25zł.) ale także wizualnie.

Tutaj niestety wchodzi ogromna konkurencja, więc jeśli najemcy sami, bądź pod przymusem organizacji nie będą poprawiać standardów i utrzymywać klimatu górskiego schroniska (nie tworząc przy tym obiektów hotelowych jak np. na Hali Miziowej pod Pilskiem) to będą tracić turystów, którzy za te same bądź niższe pieniądze będą uciekać do obiektów prywatnych, często tworzonych przez wielbicieli gór i turystów.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?