Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Walny Zjazd - za rok
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2008-06-02 17:09:13

Witam!

[cytat]Czas więc, by ci wszyscy, którzy narzekają na obecny stan PTTK i wszyscy, którzy chcą coś zmienić na lepsze, zaczęli formułować konkretne postulaty.[/cytat]

Lista ciągle aktualna jest tutaj:
http://forum-pttk.pl/index.php?co=wiadomosc&id=19822
Postulaty zostały spisane na XVI Walny Zjazd Towarzystwa cztery lata temu. Jednak przez ten okres niemal nic z tej listy nie zostało zrobione, więc spokojnie można jej używać na kolejnym Zjeździe.

[cytat]1. jak wybierać delegatów na poszczególnych etapach, by coś w PTTK drgnęło, a do władz dostawali się działacze na miarę współczesnych wymagań?[/cytat]

W istotę demokracji wpisane jest, iż wygrywają osoby które ładnie mówią i są lubiane, a nie takie, które mają dobry program, sprawnie zarządzają i dobrze pracują. Tutaj nie wiele da się poprawić. Oczywiście, obecny system wyborczy - ze stopniem pośrednim w postaci forów regionalnych - absolutnie wyklucza przebicie się osób młodych i sprawnych przez mur "starych i doświadczonych" kolegów. Wybory wyłącznie bezpośrednie to absolutna podstawa!

[cytat]2. czy prezesów, w tym także ZG, nie powinni wybierać wszyscy delegaci danego zjazdu?[/cytat]

Wszystko jedno. Prezes wcale nie ma wielkiej władzy w Towarzystwie - przynajmniej teraz. Proponowałem wzmocnienie tej funkcji (rozdział "Władze Towarzystwa, punkt 3 na mojej liście). Najpierw zastanówmy się jaką funkcję ma pełnić prezes, a dopiero potem myślmy jak go wybierać.

Natomiast Sekretarz Generalny (bo to zapewne jego masz na myśli pisząc skrót "ZG") nie powinien być w ogóle wybierany. SG jest dyrektorem zarządzającym, urzędnikiem i menedżerem. Jako taki powinien być zatrudniany bezterminowo i zwalniany jak przestanie osiągać wyniki. Żadna firma nie wybiera kadry menedżerskiej w demokratycznych wyborach. Przecież to absurd!

Pozdrawiam,
Łukasz

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?