Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Hymn PTTK
Autor: Amotolek
Data: 2008-04-29 06:48:05

Małe sprostowanie. To jest hymn PTT (!) a nie PTTK zamieszczony jako ciekawostka historyczna w ostatnio mi udostępnionym numerze Gościńca". Tam też są zamieszczone nuty, jeśli chcesz to Ci mogę mailem przesłać scan tej strony, to Ci ktoś zagra i zaśpiewa .

Z tego co się orientuję hymn PTTK nigdy nie powstał! Były, jak tu napisane na forum, takie próby od XIV Zjazdu, ale bezskuteczne.

Skoro tak historycznie pięknie nawiązujesz do mazurków i Roty, to zwróć uwagę na fakt, że statut PTTK pierwotny powstawał pod butem moskala i tak jak konstytucja z 1952 roku była przygotowywana pod XVII respublikę sowiecką (bez godła i bez wielu innych rzeczy!), tak hymn PTTK nie doczekał się do dziś swojego umocowania w Statucie PTTK. Kolejne ekipy władz naczelnych, raczej skrzętnie pilnowały, żeby zagwarantować sobie spokojne funkcjonowanie, przy braku naturalnych możliwości zmian w kadrze wybieralnej - częściej niż 4 lata, zbudowanie szczebla pośredniego miedzy władzą naczelną a oddziałem PTTK, (co się w końcu udało) i inne sprawy , aby statut służył Im do sprawowania władzy , a wcale nie członkom!

I to chyba stanowi jakąś odpowiedź na szereg wymienionych przez Ciebie punktów.

Pozdro tur-kraj. ANT:-)

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?