Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: PTTK i pieniądze.
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2008-02-25 10:48:30

Witam!

[cytat]Nic nie stoi na przeszkodzie aby Pan mógł prowadzić schronisko i ZARABIAĆ![/cytat]

Kiedyś miałem taki pomysł, ale okazało się, że w Warszawie jestem w stanie zarabiać znacznie lepiej. Na szczęście nie ma obowiązku prowadzenia schroniska - o czym przypominam wszystkim marudzącym na swój los dzierżawcom.

[cytat]Co to znaczy nie bardzo drogie?[/cytat]

To znaczy np. 15 zł za nocleg.
Jak np. w prywatnym schronisku w Jaśliskach:
http://schronisko.jasliska.pl/
Jakoś funkcjonuje... :-)

[cytat]Ideą nie można zapłacić prądu, węgla,drewna na opał,wody,czynszu bardzo dużego dla Pttk, zus-u, wynagrodzeń dla pracowników, podatku od nieruchomości (...)[/cytat]

Przecież właśnie o tym pisałem... :-)

* * *

Teraz odniosę się do całej reszty postu.

Jakoś nie wzrusza mnie dola dzierżawcy schroniska PTTK. Owszem - zgadzam się, że obecnie większość gości to bydło. Owszem - zgadzam się, że PTTK doi ze swych obiektów i zarządza nimi fatalnie. Owszem - zgadzam się, że podatki, ZUS-y i inne koszty działalności są ogromne. Ale z drugiej strony, wszystko to jest wiadome PRZED objęciem dzierżawy, a przetarg na dzierżawę wygrywa się samemu podając proponowany czynsz dzierżawny. Regulamin schroniska PTTK (własne posiłki, wrzątek itd.) też jest znany PRZED objęciem obiektu. Tak jak i stan budynku.

Dlatego pisanie o biednych, pokrzywdzonych dzierżawcach, to zwykłe - pardon my friend - [b]pitolenie w bambus[/b].

[cytat]Nie obrażam się na ludzi z kanapkami niech sobie jedzą dalej, ale niech nie oczekują iż gospodarz schroniska będzie miły i uczynny.[/cytat]

Kultura, uśmiech i uczynność dla turysty ze strony dzierżawcy, to żadna łaska. To [b]PSI OBOWIĄZEK[/b] usługodawcy wobec (potencjalnego) klienta. Nawet jak przyjdzie on do schroniska z własnymi kanapkami i popije je herbatą zrobioną z bezpłatnego wrzątku. Jeśli tego dzierżawca nie pojmie - fora ze dwora.

A strategię opisaną w regulaminie PTTK z powodzeniem realizują obiekty prywatne (choćby wyżej wspomniane schronisko w Jaśliskach, ale nie tylko). I jakoś żyją. Czyli się da.

Pozdrawiam,
Łukasz

PS. Nie odpowiadaj, jeśli masz zamiar pozostać anonimowy.
Ł.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?