Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Podanie IP - bezprawne
Autor: Amotolek
Data: 2007-11-26 07:55:31

[cytat]Jesteś pewien, że każdy tu piszący zadaje sobie od początku sprawę, że te cyferki w nawiasie przy jego postach ujawniają jego adres IP,[/cytat]

Ja jestem pewien, że wiekszość tu pisujących na (naszym!) forum nie ma pojęcia o co biega z numerem IP, może paru informatyków wie o co chodzi, a reszta ma jakieś tam mgliste pojecie o wyobrażeniu.

Ale problem jest napewno, a jeśli narusza ustawę to tym bardziej. Dla mnie osobiście większym problemem (złośliwym, tendencyjnym i nie uzgodnionym!) było przypisywanie tu na forum pzredpizccy pełnego imienia i nazwiska, bo to na wprost i na wieczność rzutuje na nieusuwalne zapisy w internecie! Gdyby ktoś chciał oksonowac swoje "first name i name" to by tak sie sam podpisywał, jak niektórzy!
A tak to moze byc odebrane, jako dorabianie przy okazji, na określone, wredne zamówienie - komuś gęby czyli "wizerunku. Oczywiście niektóre tu wpisywane sobie ksywy są durne lub bez sensu, ale jest ewiedentnie wolna wola uczestnika!
Wiec albo sie wprowadza obligatoryjne dla wszystkich wpisywanie imienia i nazwiska (takze zdjecia?), albo jest jak jest.
Ja ze swojej strony jeszcze nie odczułem żadnego kłopotu z powodu mojego numeru IP; zresztą pisują z róznych komputerów w zalezności od miejsca, gdzie przebywam (prywatnych i sluzbowych także!). Podobnie nie skrywam swojego numeru telefonu, Nr GG czy kontaktu przez Skype!, ze szczegónie namolnymi i dzwoniacymi bez potrzeby osobami daję sobie doskonale radę

Zauważyłem także, iż kilku (głeboko zakonspirowanych niby anonimowo?) sztandarowych działaczy PTTK, ale także zwykłych durnowatych gówniarzy, bawiących się postami na niniejszym forum - właśnie dzieki numerowi IP zostało prędko przez Lukasza zlokalizowanych, wyizolowanych i grzecznie doprowadzonych do jako takiej przytomności, a to jest dobra rzecz, tak mi sie wydaje?

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?