Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: znakarz - czy tylko w PTTK?
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2003-03-14 09:13:57

Ustawa o kulturze fizycznej jest dosyć pokrętna. Ani razu nie wymienia słów takich jak "turystyka" i "szlak". Treść ustawy dotyczy wyłącznie działalności w zakresie kultury fizycznej i wszelkiego rodzaju stowarzyszeń sportowych. Rozciąganie tej ustawy na turystykę jest według mnie wyraźnym naciąganiem intencji ustawodawcy. Jeżeli jako PTTK chcemy się sami wprosić do korzystania z niej, to radziłbym zwrócić uwagę na $, który mówi o obowiązku ubezpieczenia swoich członków!
W instrukcji znakarskiej PTTK jest akapit powołujący się na tą ustawę:
"1. Lądowe i wodne szlaki turystyczne Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze wykonuje na podstawie przepisów ustawy z dnia 18 stycznia 1996 r. o KULTURZE FIZYCZNEJ (Dz. U. nr 25 z 1996 roku, poz. 113) i wynikającymi z niej rozporządzeniami."
Jak już uzasadniłem powyżej, jest to naciągane. Rozporządzenia do ustawy, a tym bardziej załączniki do tych rozporządzeń nie mogą mieć innego zakresu niż sama ustawa. Moim zdaniem PTTK powinno zrobić z tego aferę i zażądać uporządkowania tych spraw.

Pozdrowienia

Piotr

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?