Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Nowe (wyższe) składki PTTK
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2007-11-14 14:29:21

Witam!

A ja się z Antkiem zgadzam!!!

Zszokowani?

Całkiem niesłusznie. :-)

Otóż zastanówmy się do czego ma służyć składka ulgowa. Samo słowo "ulgowy" w dzisiejszych czasach nabrało znaczenia dotacji dla tych, których na coś nie stać. Państwo dotuje ulgowe bilety na komunikacje dla prawie połowy swoich obywateli, ulgowe wstępy do muzeów itd. Jednak PTTK nie jest organizacją państwową i może politykę swoich składek kształtować dowolnie - zgodnie ze swoimi potrzebami. Zatem wracamy do właściwego znaczenia słowa "ulga". Otóż ulgę wprowadza się po to, aby ulżyć komuś w pewnym obciążeniu (tu: finansowym), któremu nie jest w stanie sprostać i w sytuacji, gdy zależy ulgodawcy aby ta osoba sprostała temu obciążeniu.

Zapytajmy zatem, czy 32 złote składki rocznej jest na tyle znaczącym obciążeniem, aby w ogóle jakieś ulgi wprowadzać. Moim zdaniem nie, ale załóżmy, że nie mam racji i dla niektórych jest.

Idźmy zatem w rozumowaniu dalej. Wprowadzamy ulgi. Dla kogo je wprowadzić? Zgodnie z definicją powinniśmy ulżyć osobom, których:
a) nie stać na składkę normalną,
b) zależy nam aby wstąpili do PTTK.

I teraz przechodzę do sedna. Na jakich grupach ZG zależy na tyle, aby finansowo zachęcać je do wstępowania do PTTK? Łatwo wyczytać. Poza pierwszymi trzema - dla mnie zrozumiałymi punktami - mamy:

[i](...)
5.4 żołnierze niezawodowi,
5.5 emeryci, renciści i inwalidzi,
5.6 bezrobotni.[/i]

Naprawdę chcemy, aby tak wyglądało nasze Towarzystwo?

Zdanie Antka...

[cytat]Znowu zadziałał jakiś stereotyp nie uwzględniający realiów życia końca XX i początków XXI wieku! :-)[/cytat]

...w powyższym kontekście jest całkowicie oczywiste.

Pozdrawiam,
Łukasz Aranowski

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?