Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: GPS na turystycznych szlakach
Autor: Monika Pszczółkowska
Data: 2007-10-02 17:38:19

Olsztyńska GW podała, a geoforum umieściło taką oto informację:

Warmińsko-mazurski oddział PTTK przygotowuje mapę satelitarną szlaków. Oprócz tradycyjnego oznakowania szlaków turyści będą mogli skorzystać z zasobów (tras szlaków), które będą udostępnione w internecie. Pierwszy na mapie znajdzie się żółty szlak w okolicy Iławy. Będzie oznakowany jeszcze w tym roku.

Członkowie PTTK wybiorą się w teren z odbiornikami GPS i zaznaczą charakterystyczne punkty na trasie. Potem wirtualną mapę będzie można ściągnąć za darmo z internetu i używać podczas wędrówek i rajdów. Następnie zacznie się znakowanie w Olsztynie i okolicach. Na początek przy pomocy GPS-u będzie można podróżować szlakiem św. Jakuba. Jego trasa wiedzie ulicami miasta, przez olsztyńską Starówkę, a potem lasami do sanktuarium w Gietrzwałdzie. Prezes warmińsko-mazurskiego PTTK Marian Jurak zaznacza, że znakowanie potrwa dość długo, będzie odbywało się przy okazji odnawiania szlaków turystycznych.

Można?!

Na stronie KTP ZG znajduje się regulamin nowej odznaki Szlakiem św. Jakuba.

Pozdrawiam
Monika P.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?