Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: kilka słów o FORUM "Na szlaku"
Autor: Monika Pszczółkowska
Data: 2007-09-24 21:52:32

Any rozumiem, że chcesz podziału na równych i równiejszych. Taki podział mi nie odpowiada, ponieważ to było przerabiane w poprzednim ustroju i mnie się bardzo źle kojarzy.
Nie można ludziom zakazać wędrówki nawet Orlą Percią. Ten szlak zawsze cieszył się popularnością nawet w latach 1967-1984, kiedy aktywnie wędrowałam po polskich i słowackich górach będąc sprawną i wysportowaną dziewczyną. Również w tamtych latach na tym szlaku spotykałam ludzi niedostosowanych do jego trudności, również były kolejki przed wejściem i nikomu nie śniło się, aby Orla była tylko dla równiejszych. Pamiętam kolejki do kolejki na Kasprowy. Wstawało się o 5 rano, aby być w miarę blisko pierwszych kursów. Każdy ma prawo cieszyć się na swój sposób pięknem Tatr i nie można zakazać mu tego. I wcale nie ochodzi o hasło „Róbta co chceta”.
Lechu wymienił Czeski Raj, a ja dodam Słowacki Raj i przełom Hornadu. Drabinki, schody, klamry, stopnie, łańcuchy były zabezpieczeniem dla wędrowca. I tu również spotykałam Czechów i Słowaków niedostosowanych do stopnia trudności. Czy ktoś z tego powodu im zakazał, to jest możliwe tylko w Polsce.
Zmniejszenie liczby turystów w Tatrach, bo do tego się dąży, można osiągnąć poprzez wykupienie właśnie polisy np. od wypadków. Tak jak kupujesz bilet wstępu do TPN, to wraz z nim polisę. Efekty będą od razu.
A ludzie czytając o planach zmiany Orlej będą jeszcze bardziej atakować ten szlak zanim będzie dla nich równych zamknięty, bo równiejsi tak sobie wymyślili.
Przewiduję, że w następnej kolejności będzie Giewont, Rysy, Zawrat itd. itd. Aż dojdzie do tego, że nawet Ty będziesz miał zakaz łażenia po Tatrach. Jesteś pewny, że chcesz tego?

Pozdrawiam
Monika P.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?