Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: kilka słów o FORUM "Na szlaku"
Autor: Monika Pszczółkowska
Data: 2007-09-24 10:09:37

Witam

O szlaku na Orlej już była dyskusja na forum. Widzę , że lobby przewodnickie cały czas prowadzi kampanię na rzecz zmiany tego szlaku z turystycznego na inny. Zasłanianie się przy tym bezpieczeństwem innych jest przeze mnie odbierane jako całkowite zamknięcie szlaku, a tym samym może w przyszłości doprowadzić do zamknięcia dla ogółu innych szlaków w Tatrach. Od czegoś trzeba zacząć, więc zaczyna się od Orlej Perci. Tego typu polityka może doprowadzić do całkowitego zlikwidowania ruchu turystycznego w Tatrach i zakwalifikowania tych gór tylko dla wybranych. Czy tego chcemy? Bo kogo będzie stać na wynajęcie przewodnika na szlak na Orlą? A może przewodnicy myślą, że będą mieli zarobek? Oby się mylili!
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że wykorzystuje się ludzi pokroju Basi ( jestem pełna uznania Basiu dla Twojego zapału w organizowaniu górskich wypraw :-) ) i jej podobnym.
A może zamiast przekształcać szlaki turystyczne pomyśleć o obowiązkowym wykupywaniu przez przybywających w Tatry polisy ubezpieczeniowej. Wszak chętnych jest bardzo dużo, a mając polisę w kieszeni będzie się czuł lepiej? A może powszechne i obowiązkowe wykupienie polisy spowoduję zmniejszenie turystów? W końcu nie wszystkich będzie stać na polisę, tak jak nie wszystkich będzie stać na przewodnika.
Uważam, że od polis trzeba zacząć, a dopiero myśleć o innych drastyczniejszych rozwiązaniach.

Pozdrawiam
Monika P.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?