Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: kilka słów o FORUM "Na szlaku"
Autor: KARPATY
Data: 2007-09-21 11:31:21

Czołem Basiu. Pamiętam konferencję i Ciebie także i jeszcze Twój duży tekst w npm o "używaniu dzieci w górach". Jeśli chodzi o zainteresowanie TOPR "orloferratą" to, jak wspominałem, jakieś 3 lata temu (pół roku po konferencji) korespondowałem z p. Janem Krzysztofem, który napisał "trwają prace nad projektem przekształcenia orlej w vf". To nie jest dosłowny cytat i nie mam już w skrzynce tej korespondencji, jednak nie śniło to mi się, bo to nie jest temat do snów. Latem był sondaż na e-gory.pl. Tam było ok.20% bez zdania, 20% przeciw i 60% za ferratą - mniej więcej. A na marginesie. Przy autoasekuracji prawie nie ma możliwości ciężkiego wypadku, przy asekurującym sie zespole 2-osobowym są duże szanse, że w wyniku jakiegoś błędu mamy od razu 2 ofiary. Poza tym, szybkość poruszania się z asekuracją jest na takim szlaku dużo mniejsza, niż przy auto - ok. 2 razy. Przerabiałem to na Glocknerze. Autoasekuracja jest, w porównaniu nawet do lotnej asekuracji, czy
"przez skobel" czy kotwę, banalnie prosta. A poza wszystkim Orla była zawsze szlakiem turystycznym, a nie drogą wspinaczkową i chyba nie należy tego zmieniać. Zaś jeśli chodzi o pieniądze, a raczej ich brak, to takie przezbrojenie szlaku jest niczym w porównaniu choćby do budowy NOWEJ kolejki na Kasprowy. Jeśli tam można, to można i na Orlej. A dzięki nowej kolejce będziemy mieć dwa razy tyle nieprzygotowanych do gór ludzi niż teraz. Szkoda, że nad tym nikt się nie zastanowił. Darz Gór. Julek.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?