Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Bieszczadzkie Anioły
Autor: Krzychu S.
Data: 2007-08-27 23:17:02

W czasie moich wędrówek po Bieszczadach korzystam z mapy, na której zaznaczone są nieistniejące już miejscowości. Często usiłuję wyobrazić sobie jak miejsca te wyglądały 60 lat temu. Zdziczałe drzewa owocowe i krzewy świadczą o istnieniu licznych gospodarstw. Zdewastowane resztki cmentarzy oraz resztki ruin cerkwi przywołują pamięć tamtych dni.
Dlatego dopóki są jeszcze jakiekolwiek ślady pokazuję je młodzieży i dzieciom. Będąc w Smolniku nad Sanem udało mi się zastać otwarty Kościółek w dawnej Cerkwi. Po gruntownym obejrzeniu i zaznajomieniu się z historią tej świątyni wyszedłem na zewnątrz i ujrzałem otwartą przestrzeń dawnych pól, na których rozrzucone były kępy drzew. Na podstawie planu dawnej wsi stwierdziłem, że są to miejsca po gospodarstwach. Towarzyszącej mi 12-letniej dziewczynce pokazałem ten widok i prosiłem aby go zapamiętała. Mam nadzieję, że kiedyś gdy dorośnie dojdzie do wniosku do czego mogą doprowadzić ludzie o skrajnych poglądach. Niech to będzie ostrzeżeniem przed oddaniem władzy wyznawcom skrajnych poglądów politycznych.
Pozdrawiam wszystkich i ostrzegam

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?