Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Bieszczadzkie Anioły
Autor: Amotolek
Data: 2007-08-27 22:09:07

[cytat] ...pod pojęciem "bieszczadzki" klimat rozumiem coś w rodzaju takiej jedności między ludźmi, że wiedzą po co tu są, kochają te góry, czują się tu dobrze, są jakby stąd chociaż mieszkają gdzie indziej.[/cytat]

Czy identyfikujesz z tym klimatem ludzi (Łemków)przepedzonych w trakcie akcji "Wisła" z Bieszczad na Pomorze? Ostatnio w TV widzialem takie spotkania pod nazwa bodajrze "watra"? Przejmujacy obraz. Na spotkaniu był też prezydent Juszczenko, a naszych pisiorów zdaje się nie było tam ani kawałka!

Problem mnie dotyczy w innym sensie, bo ja wraz z rodzina zostałem przepędzony z karpat wschodnich, które zostaly zaanektowane zdradzieckim ukladem jałtańskim pzrez sowietów. Różnica tylko polegała na tym, ze Łemków przepędzono pod kolbami z domów rodzinnych, a nas tam w okolicy Lwowa zamierzano zatrzymać i "spaszportyzować" Co to była za paszportyzacja, to jest materiał na zupełnie inną, dłuższą i porażajacą czytającego - bajkę.

477

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?