Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: karkonoskie schroniska
Autor: Krzychu S.
Data: 2007-08-08 21:15:28

[cytat]PTTK stoi w rozkroku pomiędzy działalnością gospodarczą, a misją. Albo lepiej: [b]ręce są pełne działań dla szmalu, a usta pełne frazesów[/b].[/cytat]

Wszystko o czym piszesz ma sens, ale w naszym kraju nie ma racji bytu. Moim zdaniem, najpierw musi zmienić się mentalność Polaków. Przecież ciągle jeszcze żyją ludzie z „tamtej epoki”, czyli przyzwyczajeni do życia w innym systemie politycznym. Z drugiej strony mamy do czynienia z nowym pokoleniem, wolnym od „zamierzchłych” przyzwyczajeń, aczkolwiek wychowanym przez wyżej wymienionych. Wiele jeszcze ścieków w Wiśle upłynie zanim zmienią się poglądy wielu turystów.
W tym momencie uwidacznia się problem kosztów uprawiania turystyki przez samych zainteresowanych. Jest jeszcze dużo kolegów liczących na to, że przynależność do PTTK stwarza im możliwość turystyki „za frajer” lub półdarmo. Zapominają o tym, że turystyka dla nich jest tym samym co dla innych wędkarstwo lub łowiectwo. Pytam się zatem, czy wędkarze domagają się dotacji lub zniżek ? Oczywiście, że nie, bo z jakiego tytułu. A turysta z PTTK opłaca roczną składkę w wysokości 28 lub 14 złotych i wymaga Bóg wie jakich uprawnień. Czy to nie przesada? Były niedawno takie możliwości, ale to już przeszłość.
A może tak byśmy sami zaczęli płacić za swoje przyjemności, bez oglądania się na dotacje.

Pozdrawiam

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?