Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Uprawnienia na góry czeskie
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2007-08-08 16:13:25

Czołem!

[cytat]Napiszę Ci że wszystko jest OK jak jest OK, ale wydarzy sie nieszczęśliwy wypadek - już organizator (obojętnie kto by nim nie był) będzie miał na głowie prokuratora i wytkną mu najmniejsze naruszenie przepisów.[/cytat]

Dotyczy to zresztą wszystkich dziedzin. :-)
Zachęcam do przeczytania ciekawego, acz krótkiego tekstu Stanisława Michalkiewicza na ten temat.

[niebieski][b]Wszyscy jesteśmy przestępcami[/b]

Jak było do przewidzenia, po nadaniu tak wielkiego rozgłosu katastrofie autokaru pod Grenoble, do akcji ruszyła biurokratyczna stonka. Kontrolerzy, ma się rozumieć, poznajdowali w firmie "Caban" mnóstwo tak zwanych "nieprawidłowości", przede wszystkim - w papierach. Z tego tytułu nałożyli na firmę kary, zaś organizatorowi pielgrzymek, jako że nie miał własnych autokarów, postanowili odebrać licencję.

Polska, podobnie jak inne kraje Eurokołchozu, cierpi na ostrą formę biegunki legislacyjnej. Ustawy, rozporządzenia i zarządzenia, zarówno "europejskie" jak i tubylcze, mnożą się w postępie geometrycznym, wskutek czego nikt nie jest w stanie nawet ich przeczytać, nie mówiąc już o zapamiętaniu czegokolwiek.

W rezultacie każdy, kto podejmuje jakąkolwiek działalność, na pewno dopuszcza się jakiegoś przestępstwa, tylko o tym nie wie. Naturalnie w razie czego kontrolerzy natychmiast te wszystkie "nieprawidłowości" wykryją i z triumfem ogłoszą, dają tym samym dowód swojej przydatności.

Tymczasem to właśnie biurokracja jest przekleństwem naszego życia. Produkuje same "nieprawidłowości" tylko, że nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności. Gdyby jakakolwiek spółka prawa handlowego była zarządzana tak, jak państwo, cały zarząd i rada nadzorcza z cała pewnością znalazłyby się w kryminale.

Niestety jest odwrotnie - do kryminałów wędrują i kary płacą ludzie, którzy desperacko próbują zarobić na siebie i na rosnącą z roku na rok armię naszych pasożytów, którym najwyraźniej przewraca się już w głowach.

[i]Stanisław Michalkiewicz[/i][/niebieski]

źródło: http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=78

Zwracam szczególną Waszą uwagę na ostatni akapit. Bardzo jest znamienny...

Pozdrawiam,
Łukasz Aranowski

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?