Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: karkonoskie schroniska
Autor: Marta O.
Data: 2007-08-05 01:38:41

Witam!
Tydzień temu wróciłam z kilkunastodniowej wycieczki po Sudetach. Ku mojemu (i nie tylko) zadowoleniu można tam jeszcze znaleźć schroniska przyjazne dla turysty (a nie dla gościa hotelowego...). Szczególnie chciałam pochwalić schroniska Zygmuntówka, Andrzejówka i Czartak (to ostatnie od jakiegoś czasu prywatne!). Zapewne miłośnicy Sudetów zauważyli że nie są to schroniska w Karkonoszach, najczęściej odwiedzanym przez turystów paśmie Sudetów. Wędrując po Karkonoszach zauważyłam totalny zanik turystycznej atmosfery w tamtejszych schroniskach. W większości z nich nikt lub prawie nikt nie nocował (w lipcu - środku sezonu!). Za każdym razem w 10-18 osobowych salach spałam sama. Dla odmiany, schroniska beskidzkie w tym sezonie wprawdzie nie pękają w szwach, ale raczej nie panuja tam takie przerażające pustki...
Rozmawiałam z kilkoma ajentami karkonoskich obiektów i zasmucił mnie fakt, że ratunek dla swoich schronisk widzą tylko w rychłym przerobieniu ich na hotele z dojazdem dla zmotoryzowanych "turystów".
A co Wy sądzicie na ten temat? Da się coś jeszcze naprawić w tej kwestii czy już niedługo wszyscy zostaniemy Gośćmi Hotelowymi?
Pozdrawiam
Marta

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?