Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Murowaniec, noclegi zastępcze
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2007-07-23 16:57:59

Czołem!

Jeszcze raz ja. :-)

Tajemnica, tajemnicą, ale na stronie Murowańca był przez jakiś czas następujący komunikat:

[cytat][b]UWAGA!!![/b]

Ze względu na stan techniczny budynku schroniska nie udzielamy noclegów na podłodze.

Schronisko PTTK "Murowaniec" dostało ze straży pożarnej "kategoryczny zakaz nocowania ludzi w pomieszczeniach do tego nieprzystosowanych". Ponieważ budynek ma ponad 80 lat - jest nieprzystosowany do obecnych przepisów bezpieczeństwa (trwa sukcesywny remont i dostosowywanie). Nie przestrzeganie tego zarządzenia skutkuje natychmiastowym zamknięciem całego obiektu, co w sezonie byłoby stratą dla wszystkich. Mamy codziennie około 40-50 miejsc wolnych i zaczynamy je sprzedawać od godziny 10.00, przeważnie wystarcza ich do godziny 16.00. Schronisko działa normalnie od 7.30 - 22.00, łącznie z bagażownią od 6.00. Za utrudnienia przepraszamy, ale dostosować się musimy.
Służymy informacją internetową, telefoniczną (w każdym momencie można sprawdzić jak jest aktualnie z miejscami noclegowymi). Prosimy też o planowanie wycieczek rozważnie, by przed zmierzchem być bezpiecznym.

Z górskim pozdrowieniem,
Kierownictwo Schroniska[/cytat]

Teraz został zmieniony na sucho brzmiący:

[cytat][b]INFORMACJA[/b]

Z przykrością informuję, że z przyczyn technicznych zmuszeni jesteśmy czasowo /do odwołania/ zawiesić zwyczaj udostępniania miejsc dla noclegów w warunkach zastępczych, w pomieszczeniach i zabudowaniach towarzyszących Schroniska PTTK "Murowaniec" na Hali Gąsienicowej w Tatrach.

Prosimy Turystów o taką organizację wędrówek aby możliwym stał się powrót na nocleg do miejsc zakwaterowania lub pozostałych schronisk.

Bardzo przepraszamy, o wznowieniu takich możliwości powiadomimy w terminie najkrótszym, w jakim stanie się to na powrót możliwe.

Jerzy Kalarus
Schroniska i Hotele PTTK "Karpaty" Sp. z o.o.[/cytat]

Chyba jednak pierwszy komunikat był lepszy. Po co robić tajemnicę z zakazu straży pożarnej. Ja obstawiałem straż pożarną lub sanepid. Po tym jak Jurek odpowiedział, że to tajemnica, bardziej stawiałem na sanepid (jako że konflikt z sanepidem jest bardziej wstydliwy - na ludziach robi większe wrażenie brud w kuchni niż za wąskie schody). A to tylko Straż Pożarna...

Trzeba było zostawić stary komunikat. Zwłaszcza, że cytat ze strony Murowańca jest już na preclu i innych forach i teraz wychodzi na to, że PTTK coś ukrywa, skoro zdjęło pierwszą spontaniczną wiadomość kierownictwa schroniska.

Pozdrawiam,
Łukasz

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?