Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Schronisko. Czy wyrzucić.
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2007-05-28 16:26:36

Czołem!

Odpowiadam hurtem niejako. :-)

[cytat](...) moze zyskac jedynie brak wstepu do danego schroniska (...)[/cytat]

Czy kiedykolwiek i gdziekolwiek słyszałaś o zdarzeniu, że turysta po skardze na schronisko stał się persona non-grata w danym schronisku?

Przecież to nie miałoby najmniejszego sensu. Staraj się pisać rzeczy, które umiesz uzasadnić choćby jednym przykładem.

[cytat](...) dodam że nie chodzi tylko o ilość, ale moim zdaniem liczy sie też jakość. bo czym jest skarga wielu turystow np na niemiłą obsługę czy brudną łazienkę w porównaniu do skargi jednej osoby dot. np przywłaszczania sobie czyjejś własności lub stosowania nielegalnych używek? dla mnie nie ten sam kaliber. (...)[/cytat]

A czym się różni jedna skarga na to, że dzierżawca był opryskliwy, od skargi, że dzierżawca ukradł turyście portfel? Nadal jest to tylko JEDNA skarga i sama jedna wobec (hipotetycznej, oczywiście) wieloletniej wzorowej opinii dzierżawcy nie ma wielkiej mocy. Choć kaliber zarzutów jest różny.

Tutaj na szczęście wkracza jeszcze prawo. Kradzież portfela, tudzież stosowanie nielegalnych używek turysta [b]ma obowiązek[/b] zgłosić nie tyle spółce ile policji. I to właśnie wynik policyjnego dochodzenia, a w razie procesu - wyrok sądu powszechnego jest w tym wypadku wiążący. Zatem oba poruszone przez Ciebie przykłady dużego kalibru [b]na pewno[/b] powinny mieć ciąg dalszy.

[cytat](...) słowa nie powiem, bo jestem sama, a nie mam natury Don Kichota aby walczyć w pojedynkę.[/cytat]

ROTFL! Wybacz, ale to nie jest poważne.

Masz zarzuty, do jakiegoś obiektu PTTK? Pisz. Jak nie chcesz tutaj - pisz bezpośrednio do odpowiedniej spółki. Jak uważasz, że zostało złamane prawo, to [b]masz obowiązek[/b] zgłosić sprawę na policję. Na pewno milczenie nie jest dobrym rozwiązaniem, co wykazał Ci już Andrzej. I to bez względu na posiadanie lub nie natury Don Kichota (szczerze pisząc, zupełnie nie widzę związku wysłania pisma do spółki z naturą owego rycerza).

Pozdrawiam,
Łukasz

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?