Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Schronisko. Czy wyrzucić.
Autor: Przodownik 1811
Data: 2007-05-27 22:46:30

[cytat]Normalnie we łbach się dzieciakom poprzewracało.[/cytat]Komu się poprzewracało to się poprzewracało. Wygnanie ze schroniska wysokogórskiego człowieka w środku nocy, aby błakał się po górach, i nie daj Boże nad ranem natknął się na niedźwiedzia, to trzeba zupełnie nie znać prawa gór i nie mieć wyobraźni.

Kiedyś pewna grupa Polaków jeszcze za czasów PRL-u została wygnana w biały dzień z czeskiego schroniska szukając schronienia przed nawałnicą. Napisali o tym do czeskiego miesięcznika "Květy České". Czescy dziennikarze byli oburzeni postawą czeskiego gospodarza schroniska stojącego przy samej granicy (nie zapomnijmy jakie to były czasy!). Oto jak ocenili to wydarzenie:
[cytat]Pozn. red.:
Co dodat k takověmu dopisu, který jen potvrzuje náš mravní úpadek? Stydíme se za pracovníky chaty Jelenka, kteří svým chovánim porušili i zakon hor:
poskytnout ve špatném počasí útulek horalům - dospělým a zvláště dětem. Očekáváme jejích omlovu a vysvětlení...[/cytat]
Myśle, że ta notatka redakcji nie wymaga komentarza i pasuje jak ulał do moralnego upadku niektórych gospodarzy schronisk w polskich górach.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?