Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Podatek dochodowy od nagród
Autor: JAK
Data: 2007-05-08 19:45:32

[cytat]Dlatego propozycja moja jest prosta – wystosuj do, jak to się ładnie pisze „właściwego” Urzędu Skarbowego, a ściślej do Naczelnika tegoż urzędu pismo, prosząc o wydanie opinii w sprawie...... i tu opisz wszystkie wątpliwości z którymi się borykasz.
Naczelnik Urzędu Skarbowego ma obowiązek przedstawić Ci wykładnię prawną i zająć stanowisko w konkretnym przypadku. Miałem już okazję korzystać z takiej drogi pozyskania informacji co okazało się wielce przydatne w dalszym kontakcie z tą instytucją.[/cytat]

Witam,
dziekuję za podpowiedź. Zamierzam to zrobić. Problem tylko w tym, że jak Polska długa i szeroka każdy Urząd Skarbowy wydaje swoje interpretacje w podobnych wątpliwych sprawach według własnego uznania.
Jest to paranoja.
Drugim podobnym problemem, o którym ostatnio słyszałem jest obowiązek dołączania biletów przejazdów do rozliczanych delegacji służbowych. Komplikuje to rozliczenia, bo trzeba wysyłać bilety powrotne pocztą po powrocie do pieleszy domowych. W przypadku dużej liczby rozliczanych delegacji, np. w ZG PTTK jest to dodatkowa biurokracja. I taka podobno jest interpretacja przepisów w Warszawie w Urzędzie Skarbowym, któremu podlega biuro ZG PTTK.
Ciekawe, co jeszcze wymyślą nasze kochane władze. Coraz mniejsze zaufanie do zwykłego człowieka i dzialalności społecznej. A jednocześnie łatwo ukraść np. 10 mln zł pobierając kredyt na działalność taką lub inną mając zaufanego dyrektora banku lub wyprowadzić podobne pieniądze ze spółki przed ogłoszeniem jej upadłości.
Rygory prawa obowiązują tylko maluczkich i naiwniaków.

Z turystycznym pozdrowieniem

Jurek Kwaczyński - PTTK w Żyrardowie

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?