Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Podatek dochodowy od nagród
Autor: Beskidzki
Data: 2007-05-08 19:13:49

[cytat]wydawało mi sie, że dyskutanci na forum PTTK znają się na wszystkim. Wszak przy okazji każdego rajdu i zlotu organizowane są konkursy z nagrodami. Sprawa dotyczy więc wszystkich Oddziałów PTTK w Polsce i różnych precedensów w egzekwowaniu przepisów podatkowych przez Urzędy Skarbowe występujących w różnych rejonach kraju.[/cytat]
Jerzy.
Chociaż nie jestem biegły w interpretacji przepisów podatkowych to chciałbym Ci jakoś pomóc - podpowiadając Ci w jaki sposób uzyskać stosowne i wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.
Jak doskonale się orientujesz przepisy podatkowe niejednokrotnie są nieprecyzyjnie sformułowane, co powoduje różną ich interpretację i wykładnię. Myślę wiec, że nikt jednoznacznie i prawidłowo Ci nie odpowie na intrygujące Cię pytania.
Dlatego propozycja moja jest prosta – wystosuj do, jak to się ładnie pisze „właściwego” Urzędu Skarbowego, a ściślej do Naczelnika tegoż urzędu pismo, prosząc o wydanie opinii w sprawie...... i tu opisz wszystkie wątpliwości z którymi się borykasz.
Naczelnik Urzędu Skarbowego ma obowiązek przedstawić Ci wykładnię prawną i zająć stanowisko w konkretnym przypadku. Miałem już okazję korzystać z takiej drogi pozyskania informacji co okazało się wielce przydatne w dalszym kontakcie z tą instytucją.

Pozdrawiam Marian.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?