Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Majówka 2007
Autor: Beskidzki
Data: 2007-05-08 18:35:52

Przyłączając się do Waszych wspomnień również opowiem jak spędziłem wolny czas zafundowany nam w tym roku podczas "wielkiej majówki".

Jako, że mieszkam niedaleko gór raptem o godzinę jazdy samochodem lub dwie godziny pociągiem, wykorzystałem sprzyjającą pieszym wędrówkom pogodę i wyjechałem w góry.

Raczej powinienem napisać wyjeżdżałem w góry, bo były to tylko jednodniowe wypady w Beskid Śląski, Beskid Żywiecki i Beskid Mały.

Nie będę opisywał piękna wiosennej przyrody, ani też odczucia swobody jakie towarzyszy mieszczuchowi wyrywającemu się poza miasto na łono natury, a napiszę o bardzo prozaicznych spostrzeżeniach z wędrówek.

Od dawien dawna nie widziałem tak wielkiej rzeszy młodzieży z plecakami wyruszającej na wypoczynek – jest to zaprawdę budujące. Szlaki w niektórych częściach Beskidów były oblężone.

Przeraziła mnie natomiast ekspansja turystów zmotoryzowanych, nie tych motocyklistów o których ostatnio tak szeroko wypowiada się na różnych forach, a tych zwykłych posiadaczach samochodów osobowych. Wielce zdziwiony byłem, kiedy pod schroniskiem na Hali Boraczej zobaczyłem przegląd niemalże wszystkich marek samochodów.

Chciałbym zaznaczyć, że poprawia się sytuacja w oznakowaniu szlaków turystycznych, w ciągu trzy dniowego pobytu w górach przemierzając wiele kilometrów zauważyłem, że wiele z nich „pachnie” jeszcze farbą, a przebieg szlaków naprawdę profesjonalnie jest oznakowany. W tym miejscu chciałbym pochwalić w szczególności Oddział PTTK w Wadowicach, za utrzymanie szlaków oraz za oznakowanie tablicami informacyjnymi szczytów, przełęczy czy też ciekawostek w terenie.

Na zakończenie pochwała dla PKP- tak, tak to nie pomyłka. Dawno nie korzystałem z usług tego przewoźnika wiec pozytywnie byłem zaskoczony stanem taboru kolejowego. Pociągi dzięki dotacjom z Unii Europejskiej, nareszcie wyglądają lepiej niż zadawalająco i oby tak pozostało jak najdłużej.

Pozdrowienia Marian.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?