Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Podatek dochodowy od nagród
Autor: JAK
Data: 2007-04-21 09:04:41

Witam,
w czasie ostatniego pobytu na Senatorskiej dowiedziałem się, że należy odprowadzać podatek dochodowy od nagród wręczanych uczestnikom konkursów organizowanych przez .... PTTK. Progiem dochodowym ma być magiczna kwota ok. 70 zł. Z ustawy o podatku dochodowym osób fizycznych z dnia 26 lipca 1991 r. (Dz. U. nr 14, poz. 176, art. 21 z 2000 r.) wynika, że:
... w przypadku wygranych w grach losowych i konkursach organizowanych i emitowanych w środkach masowego przekazu oraz w konkursach d dziedziny nauki, kultury, sztuki, dziennikarstwa i sportu zwolniona jest kwota wygranych do 760 zł.
Taki zapis znajduje sie w wydawnictwie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego "Rachunkowość i podatki organizacji pozarządowych" cz. 1 autorstwa Andrzeja Michalika, nota bene członka GKR PTTK.
Gdzie mozna znaleźć właściwą precyzyjną wykładnię tych przepisów, może jest jakieś orzeczenie Urzędów Skarbowych w tej sprawie.
Pozdrawiam
Jurek Kwaczyński - PTTK w Żyrardowie

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?