Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: 8 marca - najlepsze życzenia
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2007-03-08 10:33:21

Witam!

[cytat]To nie PRL i nie komunistyczne HISTORIA, podaje że było to w USA.[/cytat]

To prawda, ale nie do końca. :-)

Polecam:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Kobiet
http://ladne.pl/cms/artykuly/dzien_kobiet_historia

Generalnie Dzień Kobiet (mimo że zapoczątkowany przez amerykańskie emancypantki) ma jednak podłoże lewicowe.

[cytat]Międzynarodowy Dzień Kobiet zainicjowała niemiecka socjalistka Klara Zetkin, a dzień ten zatwierdzono uchwałą Międzynarodowego Kongresu Kobiet Socjalistek w Kopenhadze w dniach 26-28 sierpnia 1910 r.[/cytat]

Oczywiście dzisiejsza pop-kultura adaptuje wszystko - od Dnia Wszystkich Świętych, który płynnie przechodzi w Święto Sprzedawców Wypasionych Zniczów z domieszką Halloween (która to tradycja notabene na zachodzie jest obchodzona dzień wcześniej), poprzez Dzień Świętego Walentego, który staje się festynem tandety i pogromem dla tulipanów szklarniowych, aż do omawianego Dnia Kobiet. Traci on zatem swoje lewicowe konotacje i staje się znakomitą okazją, aby namówić facetów do kupna ukochanej jakiegoś drobiazgu oraz wręczenia koleżankom z biura po goździku za 1,50 zł... :-)

Ja osobiście kobietom (oraz mężczyznom) staram się dobrze życzyć przez cały rok. Zatem przyjmijcie, Drogie Panie, moje serdeczne przeprosiny, iż nie dołączę się w tym wątku z pospiesznymi i... zupełnie bezwartościowymi życzeniami wszelkiej pomyślności.

Z pozdrowieniami i życzeniami pogody ducha dla wszystkich,
Łukasz Aranowski

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?