Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: NPM o Forum PTTK
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2007-02-21 18:00:36

Witam!

[cytat]Niczego nie żałuj! Zrobiłeś bardzo dobrze.[/cytat]

Jakim cudem osoba tak zaciekle nienawidząca Sowietów oraz ideologii, którą ze sobą nieśli na nasze ziemie może jednocześnie wygłaszać takie teksty? Tomek naruszył prawo w ewidentny sposób i naraził na straty autora i wydawcę artykułu. A Ty zachowujesz się dokładnie jak Armia Czerwona. Zero poszanowania dla cudzej pracy, własności prywatnej i prawa... Zdumiewa mnie, jak bardzo praktyka Twojego zachowania jest różna od sfery deklaracji.

Częściowo rozumiem Tomka. Zachował się emocjonalnie i pochopnie - ot, student, który spełnił prośbę starszego kolegi. Gdyby wysłał Ci to na priv - byłoby OK. Ale on postanowił zrobić dobrze wszystkim i opublikował to na Forum PTTK. Gdy jednak zrozumiał (zapewne przy sporym udziale maila od Wojtka Wierby) swój błąd - przeprosił i wycofał się z bojowej pozycji.

Nikt z nas zapewne nie jest święty jeśli chodzi o prawo autorskie. Sam słucham empetrójek z sieci, część filmów w domu mam nagranych "na lewo" i, dopóki nie przestawiłem się na Linuksa, miałem na komputerze nielegalne oprogramowanie. Mało tego, w pojedynku "piraci" - firmy fonograficzne sercem jestem za tymi pierwszymi, gdyż też uważam ceny muzyki za skandalicznie wysokie.

Nie robię jednak z tego idiotycznej ideologii, nie zachęcam innych do łamania prawa i nie wygłaszam idiotycznych uwag na temat pazerności wydawnictwa, które zamiast owoc pracy wielu ludzi rozdawać za darmo chce za niego zapłaty.

To co uprawiasz Ty, wraz z paroma innymi, o których szkoda tutaj wspominać, to komunizm czystej wody. Jak widać w umysłach Polaków - szczególnie starszego pokolenia - zakorzeniony silnie bez względu na deklarowane poglądy. I to jest właśnie chyba największa szkoda, jaką poprzedni system wyrządził temu krajowi. Spaczył umysły i zatarł obraz realnego świata. Aby to się zmieniło - muszą upłynąć jeszcze lata.

Z poważaniem,
Łukasz Aranowski

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?