Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Szlak Zabytków Techniki
Autor: JanMaciej...
Data: 2007-02-08 14:01:31

[cytat] … kto jest temu winien.
Kto? …[/cytat]
A kogo to obchodzi?
A czyj to cyrk i czyje małpy?

Pamiętasz zakończenie „Lalki”. Wynoszą się gromadnie romantycy (którym coś się chce) ale ludzi ci u nas nie brakuje. Zostają My-Ludzie; Maruszewicz i Szlangbaum i radca Węgrowicz. Towarzystwo od piwka-radzika. Za nieobecne na wyborach 50% elektoratu My-Ludzie bawią się w grę o nazwie [i]demokracja i wolny rynek[/i] i wybierają kolejne wcielenia króla Ubu. Demokracja i wolnorynkowa gospodarka na które od 1989 czekamy jak na mannę z nieba tworzy się na [i]nasz obraz i podobieństwo[/i] i inna być nie może.

Pamiętasz, jak było na początku lat 90-tych XX wieku? – pierwszym aktorem na politycznej scenie był Stan z teczką. Zgodnie z recepturą Hitchcoca, nasz wolnorynkowy narodowy byt zaczęliśmy trzęsieniem ziemi. Na przykład rządem Bieleckiego, premiera który bez żenady w fioletowej koszulce z nazwą znanego zagranicznego producenta czekolady wraz z tak samo wystrojonymi ministrami kopał piłeczkę.
Za rząd działała niewidzialna ręka rynku.
I jak u Hitchcoca, napięcie cały czas rośnie.
Każde w TV gromadne ględzenie „ałtorytetów” o dyrdymałach przedstawia się jak namaszczoną dyskusją autorytetów o stanie państwa – to [i]co z tą polską[/i] - ano "-rrówno!"
Każdorazowi wybrańcy zachowują się tak, jakby mieli w zanadrzu kamień filozoficzny.
Była nawet zapowiedź pewnych wybrańców, że gdy tylko zechcą to gruszki wyrosną na wierzbie.
Jesteśmy w cyrku a z nami nasi ulubieńcy - Sami Swoi Nie Lubiący Poniedziałku Misie i Rysie.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?