Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Rybka albo pipka:-)
Autor: Amotolek
Data: 2007-02-02 20:53:12

Witam !
We wrześniu ubiegłego roku popełniłem taki tekst do prasy. Moze sie przyda w tym miejscu dyskusji"

[cytat]

Jasnym okiem
Artykuł dyskusyjny

NIEPALĄCA POLSKA? :-)

Dzisiaj (6.09.2006 r) Wiadomości WP doniosły na necie, iż Polska śladem innych państw UE wprowadza zakazy palenia w miejscach publicznych

"Tu się nie pali" - tablice informujące o bezwzględnym zakazie palenia pojawią się nie tylko we wszystkich restauracjach, kawiarniach i pubach, ale też w pociągach, zakładach pracy, a nawet na klatkach schodowych. Zakaz dotknie też kierowców.

Nad nowym, restrykcyjnym prawem pracują już prawnicy, politycy i onkolodzy. I zdobywają poparcie rządu - minister zdrowia zapowiada, że poprze powstającą ustawę.

A w nowej ustawie nie będzie litości dla dziewięciu milionów Polaków, bo szacuje się, że tylu jest palaczy. Z restauracji i pubów znikną sale dla palących. Właściciel musi stworzyć specjalną klimatyzowaną i hermetycznie zamkniętą palarnię. Nawet nie będzie można otworzyć lokalu tylko dla palących.

Dlaczego? Bo lokal jest miejscem pracy i np. kelner podający kawę palaczowi nie może być podtruwany dymem nikotynowym. To może w takich miejscach zatrudniać tylko palących kelnerów? Nie, bo byłaby to z kolei dyskryminacja niepalących pracowników. Dla tych, którzy nie podporządkują się zakazom, ustawodawca przewiduje grzywny nawet do 20 tys. zł.

Podróż dla palaczy też będzie prawdziwą udręką. Z pociągów mają zniknąć całkowicie przedziały dla amatorów nikotyny. Właściciele prywatnych samochodów też muszą się mieć na baczności - jeśli będą podróżować z pasażerami, muszą pożegnać się z paleniem w czasie jazdy.

I to mnie strasznie podbudowało! Jeśli taka piękna bajka się spełni, to będzie super!:-) Od roku intensywnie piszę do wielu redakcji własne notki o szkodliwości palenia a nasza kochana prasa – nic! Milczy jak żaba w pomidorach! Może teraz siłą różnych ustaw i dekretów coś się wreszcie ruszy w kierunku zdecydowanego ograniczenia palenia i dopuszczenia do życia swobodniejszego, nas, STERRORYZOWANYCH BIERNYCH PALACZY!

Jak już nie może być lepiej i czyściej, to niech będzie mniej obrzydliwego smrodu wokół nas.........
ANT
[/cytat]

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?