Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Odznaka Turystyki Jaskiniowej
Autor: ferenc
Data: 2007-01-18 18:20:34

Szanowny Panie Soland
Byłbym wdzięczny gdyby zechciał pan nie mierzyć wszystkich i wszystkiego swoją miarą.
Zarzucając innym świadome kłamstwo rozumiem że czyni tak pan przez osobiste doświadczenie w tej materii .Uważa pan że jak pański tata "tachał " rozkoszny ciężar na ramionach to już pewnikiem cała turystyczna populacja czyni tak samo - czyż nie ?.
/ Tak ,tak.... to ja sprawiłem że OM zechciał pozytywnie zwerfikować odznakę/.
Otóż proszę sobie to wyobrazić że 4 -letnie dziecko jest w stanie pokonać kilkanaście kilometrów na swoich nóżkach, Napewno wolniej niż dorosły ale zapewniam że i to ma swoje zalety.
Można zobaczyć miejsca i obiekty z zupełnie innej strony, coś na czym kiedyś "połykajac" kolejne kilometry szlaku nie zatrzymałbym nawet wzroku.I proszę nie twierdzić że jest inaczej,wędruję już lat kilkadziesiąt i sporo się naoglądałem.
Czy powinien być limit wieku ,być może choć ja uważam że jeśli dziecko jest w stanie samodzielnie pokonać tych parę kilometrów na nogach,nartach czy rowerem to to powinno być miarą.
Proszę zwrócić uwagę że w regulaminach odznak w wymaganiach występują zwroty - "odwiedził","zwiedził',"przebyć" a nigdzie nie spotkałem np świadomie przebyć, świadomie odwiedzić -
może miało by to sens jeśli po spełnieniu wymagań zebrała by się kapituła odznaki i odpytała delikwenta z tego co zobaczył i zapamiętał- np po 2 latach - to by pozwoliło wykluczyć tych którym chodzi tylko o kolorową blaszkę a nie o wiedzę z nią związaną- to oczywiście ironia.
Myślę że książeczka czy kronika odznaki załatwia sprawę gdyż zawsze można do niej powrócić i nawet jeśli dziecko w czasie zwiedzania wiele nie zrozumiało to być może w wieku"świadomym" zechce zobaczyć obiekt jeszcze raz lub przynajmniej poszperać by śię czegoś więcej dowiedzieć
Ja jestem zdania że odznak powinno być "skolko ugodno" i powinny byś skierowane do wszystkich,jest to też pewnego rodzaju reklama dla regionu ,miasta ale i nagroda dla zdobywającego za którą zresztą musi w większości przypadków zapłacic.
W sąsiednich Czechach w regulaminach odznak praktycznie limit wieku nie występuje a mają takie rodzynki jak np.Tancerz rajdowy, Bywalec gospód, Bywalec WC - trzeba zaliczyć 30 obiektów, Bywalec stacji kolejowych .....i jeszcze parę innych.
Życzyłbym naszym wędrowcą takiej fantazji.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?