Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Dlaczego PTTK przeczy sobie?
Autor: WoBa
Data: 2006-10-12 17:12:35

Podtytuł tego tematu powinien brzmieć "Działalność statutowa leży".

Otóż w lipcu będąc w Krynicy dwa razy miałem okazję się zetknąć z autobusem z krynickiego oddziału PTTK (miał to "wytatuowane"). Rejestracji nie zapamiętałem (początek KNS :-) ). Miał tenże autobus źle wyregulowany gaźnik lub coś w ten deseń. Emitował do atmosfery, a także w kierunku samochodu mego ojca ( ;-) ) naprawdę straszne trucizny. Zapach po prostu zwalał z nóg (dosłownie bo przez niego - sorry że nie oszczędzam pikantnych szczegółów - wymiotowałem). Nie trzeba być biegłym z ekologii tudzież biologii by wiedzieć że takie "wyziewy samochodowe" są dla natury baaaaaaaaaardzo szkodliwe.

I tu zaczyna się moje pytanie właściwe. Artykuł 7, pkt. 1 statutu PTTK głosi iż:

Celem statutowym PTTK jest rozwijanie oświaty, kultury, kultury fizycznej, rekreacji oraz ochrony środowiska przez turystykę i krajoznawstwo.

Ochrona środowiska poprzez zanieczyszczanie natury... toż to bardzo ciekawe jest!!! Może czas by zacząć działalność statutową naprawdę? Chyba oddziały powinny to robić jako pierwsze?! A może się mylę i po prostu jestem upierdliwy?

Pozdrawiam

Wojtek Bajak

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?