Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Spis szlaków turystycznych
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2006-08-23 11:02:18

>Może PTTK wyda nowy aktualniejszy spis z okazji Roku Szlaków 2007.

Kiedyś powstał szkielet czegoś, co nazwano Bazą Szlaków PTTK. Oddziały, które dostają dotację za pośrednictwem ZG jako warunek rozliczenia miały wypełniać swoją część tej Bazy. Do dziś zrobiło to tylko kilka przypadkowych osób. Nie ma w tej Bazie nawet 1% wszystkich szlaków. I nie wierzę, że coś się poprawi w tej materii. Żeby wydać spis szlaków, to już teraz komplet autorów powinien kończyć pisanie swoich fragmentów spisu, a nie słyszałem, żeby ktokolwiek próbował redagować coś takiego i to korzystając z Bazy Szlaków PTTK.

Dodatkowym smaczkiem PTTK-owskich warunków działania jest to, że wiele odziałów załatwia dotacje na znakowanie bez pośrednictwa ZG i w ogóle nie czuje się zobowiązane do zgłaszania swoich prac znakarskich, a jak nawet je zgłoszą, to i tak nikt tego nigdzie nie zarejestruje. Wielu działaczy jest zmuszonych radzić sobie samemu poza strukturami PTTK, bo ich macierzyste oddziały w ogóle nie są zainteresowane tego typu działalnością i takich szlaków nawet nie da się zgłosić w ZG, bo Baza Szlaków nie przewiduje opisanej tu sytuacji.

Pozdrowienia

Piotr Rościszewski

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?