Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: YAPA
Autor: Jacek Lewanda
Data: 2006-07-19 06:23:55

Czytelniczki
Czytelnicy
Piszące i Piszący na FORUM PTTK

Czy byliście i śpiewaliście,
czy tylko słyszeliście o tej imprezie;

" Każde wydarzenie ma gdzieś swój początek. Powstaje z potrzeby środowiska, pomysłu jednostki, rodzi się z jakiejś idei. Tak było i z Yapą. Biuletyn wydany na Yapie w roku 1983 bardzo dokładnie opisuje jak w Łodzi narodziła się idea zorganizowania studenckiego festiwalu piosenki turystycznej:

"... jej głównym propagatorem był Wojtek Hempel, wytrwały bywalec tego typu festiwali w Szklarskiej Porębie, Gdańsku czy Poznaniu. On to od kilku już lat na każdym niemal zebraniu "PŁazika" próbował wszczepić swoim kolegom wizję śpiewającej Łodzi, aż wreszcie na jesieni 1973 doczekał się satysfakcji. "

Każde wydarzenie ma gdzieś swój początek. Powstaje z potrzeby środowiska, pomysłu jednostki, rodzi się z jakiejś idei. Tak było i z Yapą. Biuletyn wydany na Yapie w roku 1983 bardzo dokładnie opisuje jak w Łodzi narodziła się idea zorganizowania studenckiego festiwalu piosenki turystycznej.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?