Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Wypełnianie książeczki GOT
Autor: Beskidzki
Data: 2006-07-02 17:52:19

> Zarówno w regulaminie, jak i w nowych książeczkach, jest rozdział pt. "wzór wypełniania książeczek GOT" i wg tego, jednak trzeba każdy odcinek (zdefiniowany jak wyżej), wpisywać osobno, co jest, moim zdaniem, lekkim bezsensem.

Przyznaję Ci Jakub całkowitą rację – wypełnianie w książeczce GOT wpisów tras zgodnie z regulaminem w osobnych rubrykach jest trochę nieracjonalne. Wpisywanie poszczególnych odcinków w osobnych rubrykach na pewno jest czytelniejsze od innych sposobów wypełniania książeczki GOT, jednak jak wielu zauważyło sposób ten ma jednak jeden wielki mankament - książeczka posiada zbyt mało rubryk przeznaczonych do wpisu – konkretnie jest ich 80. Swoje książeczki GOT wypełniam zawsze wpisując dwa (a czasami i trzy) odcinki trasy w jednej rubryce, a wyjątkowo wpisuję jeden odcinek, kiedy ilość słów powodowałaby nieczytelność wpisu. Jeszcze nikt nie zakwestionował mi takiego sposobu wypełniania książeczki.
Metoda taka ma i swój dodatkowy atut - jest oszczędna. Dla przykładu podam, że zdobywając GOT małą w stopniu złotym uzbierałem na nią 2090 punktów – co wiązało się z wypełnieniem 2 książeczek GOT moim sposobem. Gdybym stosował się do „wzoru wypełniania książeczek GOT” moje wpisy – odcinki tras zajęły by łącznie 4 książeczki GOT jako, że wpisów tych miałem 318. Reasumując, moim zdaniem wypełniać należy książeczki tak, aby wpis był czytelny, a do tego wystarczy dobry długopis i trochę staranności.
Pozdrawiam Marian

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?