Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: słowackie noclegi... pomocy...
Autor: Soland
Data: 2006-06-30 01:13:23

Czy zna ktoś może jakieś miejsca noclegowe w Tatrach Wysokich (najlepiej na trasie elekticzki) po stronie słowackiej i jeszcze w ludzkich cenach?

Po słowackiej stronie jest wiele miejsc do znalezienia noclegu w Tatrach Wysokich. Mając już jakieś doświadczenie w tej sprawie polecam miejscowość Nowa Lesna. Położona jest ok. 4-5 km. od Starego Smokovca przy trasie "elektriczki". Jak dotąd zdarzyło mi się trzykrotnie korzystać z usług ( noclegów) u tamtejszych Cyganów ( Romów) i jak dotąd złego słowa nie mogę powiedzieć na warunki tam proponowane i podejście gospodarzy do gości. Ostatni raz gościłem tam w sierpniu 2005 będąc na samotnym, ośmiodniowym wypadzie w Tatry. Za pokój dwuosobowy - mieszkając sam - płaciłem 30 zł. za noc, a gdyby stan pokoju był pełny koszt jednego noclegu wyniósłby nie wiecej jak 20-25 zł. Z Novej Lesnej do "elektriczki" jest ok. 1 - 1,5 km. którą to odległośc należy przebyć na własnych nogach. Kolejka kursuje w miarę często, więc nie ma problemu aby dotrzeć do Starego Smokovca który jest punktem wypadowym w Tatry Wysokie.
Życzę powodzenia w eksploracji słowackiej części Tatr.
Z szacunkiem
Soland

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?