Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Porąbany statut :-(
Autor: Amotolek
Data: 2006-04-30 09:40:45

Czytając tekst statutu, jaki obowiązuje od lutego, zatwierdzony , a jakże i wpisany do rejestru, bynajmniej:-).
Zastanowiły mnie zapisy o liczebności ZG i przyległych organów gwarantowane przez ten statut.
A więc:

- W art. 29 ust 1 stoi napisane, że Zarząd Główny ma liczyć od 15 do 21 członków. No i tyle liczy! W ustępie 2 podany jest niebosiężny skład prezydium tego ciała, a ustęp 3 sugeruje możliwość ustanowienia obowiązków dla poszczególnych funkcjonariuszy tego ciała (czego się tu na forum różni "pisarze" jawnie domagali :-)) w odrębnym regulaminie, który póki co nie jest jawny, a szkoda;-(.

- W art. 34 ust. 1 jest napisane, że Główna Komisja Rewizyjna ma liczyć od 15 do 19 członków w tym Prezes, WICEPREZESi (!) i sekretarz. Na Zjeździe wybrano 15 dusz, wiec na granicy dolnego minimum.

- Wg art. 40 ust.1 podobni identyczna sytuacja jest w Głównym Sądzie Koleżeńskim, z tym, że tam istnieje możliwość tworzenia w składzie jeszcze dodatkowych funkcji tzn., przewodniczących zespołów terenowych!

- Po jakiego grzyba - terenowych, gdy raczej kłaniają się zespoły branżowe? No cóż, kłania się przywiązanie do określonego nieefektywnego stylu zarządzania tym ciałem :-(. Przez co sprawy leżą, etyka poszła w kąt, a honor na kołku zawieszony, bynajmniej :-(

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?